Your browser version is outdated. We recommend that you update your browser to the latest version.


  Duyurular 

Web sitesi geliştirme aşamasındadır

 


+90 542 347 77 25

Telegram İletişim Hattı


Gündem

➤ Uluslararası Denetim ve Araştırma Hizmetleri

➤ MEB Eğitimleri (YENİ)

İZU - Medeniyet Tasavvuru Okulu

 İstanbul İşletme Enstitüsü Eğitimleri (YENİ)

Kütahya Dumlupınar Üniversitesi Eğitimleri

➤ www.birazdinle.com


Ödüller

 Gençlik ve Spor Bk. Teşekkür B. 2013

KAVED Üstün Başarı Plaketi 2014

 SAÜ Siyasal Bil. F. Mez. Plaket 2015

 Sakarya Üniversitesi Rektörlük Teşekkür B. 2015

Türk Kızılayı Bronz Madalya & Beratı 2016

Çevre Koruma Platformu Teşekkür Belgesi 2017

Atatürk Üniversitesi Onur Belgesi 2018

Anadolu Üniversitesi Kalite Elçisi Teşekkür B. 2019

Anadolu Üniversitesi Yüksek Onur Belgesi 2020


Diğer Menüler

 


Hızlı Erişim


Döviz Fiyatları

ip adresi

Yazılım İnceleme - HWinfo

Posted 30 3 19

HWiNFO, programıyla bilgisayarın bir çok özelliğini görebiliyoruz. RAM ve işlemci, ısı ve bir çok bilgiyi bu sayede öğrenebileceğimiz, ücretsiz yazılımlardan biri. Sistem ve bilgisayar hakkında çoklu bilgiyi detaylı öğrenip olası sorunların neden kaynaklandığını bu program ile öğrenmek mümkün. ram ve disk bilgisi sıcaklık monitör kontrolü driver network detaylı bakma ve daha bir çok özellik.

Uzun zaman önce satın aldığınız bir Notebook’u kullanıyor ve imkanlar dahilinde bu cihazın performansını artırmak istiyor iseniz, yapmanız gereken donanım değişikliklerinin başında RAM miktarını artırmak ve Hard Disk değişikliği geliyor. RAM miktarını artırmak için cihazda kullanılan RAM‘lerden birini söküp, RAM’in modeline göre uygun RAM satın alarak artırabilirsiniz.

Harddisk konusu ise Notebook’lar için biraz farklı. Cihazınızın anakartı, SATA 3 Hard Disk destekli olup, hali hazırda SATA 2 Hard Disk ile çalışıyor olabilir. Günümüzde piyasada bulunan hard disklerin en performanslı olanları şüphesiz SSD disklerdir Bu diskler bilindiği gibi SATA 3 6 Gbit/sn özelliğine sahiptir. Bir başka deyişle cihazınızın hard diskini SSD disk ile değiştirmek istiyor iseniz, SSD‘nin tam performansını yakalayabilmek için anakartınızın SATA 3 desteği olmalıdır.

Notebook anakartlarında SATA 3 desteğiMasaüstü Bilgisayar anakartlarındaki gibi kolay anlaşılamadığından, küçük bir program vasıtasıyla SATA 3 desteğini kolayca anlayabiliyoruz.

Kendim bu yazılımı kullandım ve gayet kullanışlı buldum.

AIDA64 yazılımına alternatif diyebilirim. Hardisklerde önemli olan SATA teknolojisini hem anakart hem harddisk açısından pratik bir şekilde denetleyebileceğimiz pratik bir programdır.