Your browser version is outdated. We recommend that you update your browser to the latest version.


  Duyurular 

Web sitesi geliştirme aşamasındadır

 


+90 542 347 77 25

Telegram İletişim Hattı


Gündem

➤ Uluslararası Denetim ve Araştırma Hizmetleri

➤ MEB Eğitimleri (YENİ)

İZU - Medeniyet Tasavvuru Okulu

 İstanbul İşletme Enstitüsü Eğitimleri (YENİ)

Kütahya Dumlupınar Üniversitesi Eğitimleri

➤ www.birazdinle.com


Ödüller

 Gençlik ve Spor Bk. Teşekkür B. 2013

KAVED Üstün Başarı Plaketi 2014

 SAÜ Siyasal Bil. F. Mez. Plaket 2015

 Sakarya Üniversitesi Rektörlük Teşekkür B. 2015

Türk Kızılayı Bronz Madalya & Beratı 2016

Çevre Koruma Platformu Teşekkür Belgesi 2017

Atatürk Üniversitesi Onur Belgesi 2018

Anadolu Üniversitesi Kalite Elçisi Teşekkür B. 2019

Anadolu Üniversitesi Yüksek Onur Belgesi 2020


Diğer Menüler

 


Hızlı Erişim


Döviz Fiyatları

ip adresi
Mücahit YAVUZ, Samsun'un Bafra ilçesinde doğdu. İlköğrenimini Hakkari ve Sakarya'da, ortaöğrenimini ise Sakarya Mithatpaşa Anadolu Lisesi ve Bafra İmam Hatip Lisesi'nde, ilk üniversite eğitimini de Sakarya Üniversitesi Siyasal Bilgiler Fakültesi'nde tamamladı. Ondokuz Mayıs Üniversitesi'nde İlahiyat Fakültesi, Eğitim Fakültesi (SB. Öğretmenliği) ve Bilgisayar Programcılığı; Anadolu Üniversitesi'nde Sosyal Hizmet Lisans ve Engelli Bakımı & Rehabilitasyon; Atatürk Üniversitesi'nde Hukuk bölümü Adalet programını tamamlamış olup, Selçuk Üniversitesi'nde Ceza Muhakemesi Hukuku Uzlaştırmacı eğitimi aldı. Şu anda  İstanbul Üniversitesi'nde Çocuk Gelişimi Lisans ve OMÜ Lisansüstü Eğitim Enstitüsü'nde Kamu Hukuku [LLM] ve Temel İslam Bilimleri [MDiv] tezli yüksek lisans (master) eğitimine devam etmektedir. Ayrıca İstanbul Sabahattin Zaim Üniversitesi, İpekyolu Medeniyetleri AUM bünyesinde MTO eğitimlerinde yer almakta ve Samsun İstiklal Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi'nde öğretmenlik yapmaktadır.
 
Üniversite hayatında hareketli bir öğrencilik dönemi geçiren Mücahit YAVUZ, üniversite öğrenci topluluklarında aktif yöneticilik görevlerinde yer aldı. Sırasıyla Bilimsel Araştırmalar Topluluğu, İnsan Kaynakları & Kariyer Topluluğu, TEMA Topluluğu yönetim kurulu üyeliği, Yeşilay Topluluğu kuruculuğu ve topluluk başkanlığı görevini yerine getirdi. Sakarya Üniversitesi Yeşilay Topluluğu Onursal Başkanlığı'na ve Dünya Gençlik Barış Birliği (WYPU) başkan yardımcılığına uygun görüldü. Ayrıca yine aynı dönemlerde yerel karar alma mekanizmalarında aktif rol almak adına Sakarya Kent Konseyi Gençlik Meclisi'nde yönetim kurulu üyesi olarak yer aldı.

Görev süreleri boyunca çalışma arkadaşlarıyla, İnsan Kaynakları & Kariyer Topluluğu, Bilimsel Araştırmalar Topluluğu ve Yeşilay Topluluğu ile toplamda 100'ü aşkın eğitim, seminer, konferans ve etkinlik organize ettiler.

Adapazarı Kaymakamlığı ve Samsun Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Müdürlüğü'nde meslek uygulamaları yapıp, Gençlik ve Spor Bakanlığı yurtiçi-yurtdışı projelerinde görev aldıktan sonra, serbest zamanlı olarak uluslararası denetim ve araştırma kuruluşlarıyla çalışmaya başladı. Aynı zamanda Ondokuz Mayıs Üniversitesi'nde kısmi zamanlı olarak görev yapmaktadır.
 
Gönüllü olarak yer aldığı projelerden bazıları; Sakarya Üniversitesi Akademik ve Sosyal Gelişim Merkezi'nin çalışma ekibinde yer aldı. Sakarya Büyükşehir Akademi, Serdivan Fikir & Sanat Akademisi ve Yapı Kredi Bankacılık Akademisi eğitimlerine katıldı. Milli Eğitim Bakanlığı tarafından verilen 40'ı aşkın sertifika programına ve  çeşitli kurum/kuruluşların eğitimlerine katılım sağladı. Gençlik ve Spor Bakanlığı’nın düzenlediği Türkiye Akdeniz Gençlik Barış Gemisi projesinde Hırvatistan, Bosna-Hersek ve Tunus’ta çalıştaylara katılıp, projede Barış Elçisi olarak yer aldı. Ayrıca Avrupa Birliği Bakanlığı himayelerinde Avusturya'da gerçekleştirilen turizm projesinde yer aldı. 2017 yılından itibaren Genç Türkiye (GTZ)'ye devamlı katılım sağlamaktadır. İçişleri Bakanlığı Afet ve Acil Durum Yönetimi Başkanlığı - AFADTürkiye Diyanet Foundation, Yeşilay, Türk Kızılayı, Hayata Renk Ver (HAREV), Türkiye Otomobil Sporları Federasyonu (TOSFED),  ve Türkiye Kalite Derneği  (KalDer) üyesidir.
 
İlgi alanlarında ise seyyahı olduğu 5 ülke ile yurtdışı ve yurtiçi kültür seyahatleri ve lisanslı yaptığı Taekwondo, Yüzme, Satranç, TOSFED C1 (Gözetmen) ve IHA-1 Pilotluğu yer almaktadır. Bununla beraber bisiklet, motosiklet ve diğer motorlu taşıtları kullanmak vazgeçilmezlerindendir. Ayrıca bilimsel kitap, bülten ve makaleleri, teknolojik yenilikleri takip etmekte ve bilişim/elektronik alanlarında teknik çalışmalar yapmak hobileri arasındadır.
 
Anadili Türkçe olmak üzere, Osmanlı Türkçesi (Osmanlıca), İngilizce, Arapça ve Almanca dil eğitimleri aldı.
 
E ğ i t i m
 Ondokuz Mayıs Üniversitesi, LEE - AFB Hukuk Fakültesi, Kamu Hukuku / Puplic Law [LLM]
 Ondokuz Mayıs Üniversitesi, Lisansüstü Eğitim Enstitüsü, Temel İslam Bilimleri / Basic Islamic Sciences [MDiv]
➤ Sakarya Üniversitesi, Siyasal Bilgiler Fakültesi, Siyaset Bilimi ve Kamu Yönetimi / Political Science and Public Administration
➤ Ondokuz Mayıs Üniversitesi, İlahiyat Fakültesi, İlahiyat / Theology
 İstanbul Üniversitesi, Çocuk Gelişimi / Child Development
➤ Anadolu Üniversitesi, Sosyal Hizmet / Social Work
 Ondokuz Mayıs Üniversitesi, Bilgisayar Programcılığı / Computer Programming
➤ Atatürk Üniversitesi, Hukuk Bölümü, Adalet Programı / Justice
 Anadolu Üniversitesi, Engelli Bakımı ve Rehabilitasyon / Disability Care and Rehabilitation
 Selçuk Üniversitesi, Ceza Muhakemesi Hukuku Uzlaştırmacı / Conciliator in Criminal Procedure
 Ondokuz Mayıs Üniversitesi, Eğitim Fakültesi, Öğretmenlik / Faculty of Education, Teaching
 MEB Bafra İmam Hatip Lisesi, İmam Hatip
 Sakarya Mithatpaşa Anadolu Lisesi (MEB Mrk. Snv. Alım - Y. Dille Öğr. Res. Lis.)
 MEB Ballıca Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi, Yiyecek İçecek Hizmetleri, Aşçılık
 MEB Atakum Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi, İnşaat Teknolojisi, Mimari Yapı Teknik Ressamlığı
 İstanbul Sabahattin Zaim Üniversitesi,  İpekyolu Medeniyetleri AUM, MTO
 İstanbul, Osmanlı Usulü İslâmî İlimler ve Tasavvuf Eğitimi
 
Güncel CV (Özgeçmiş) için e-posta veya Telegram İletişim Hattı ile ulaşınız.
 MEB Atakum Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi, İnşaat Teknolojisi